Zadzwoń do nas (+48) 781 006 800 lub napisz: kontakt@whitecom.com.pl


Szukasz oferty dla siebie?
Kierownik projektu
rozwin
Szukasz szkolenia?
Kierownik projektu
rozwin

Najbliższe szkolenia

Obecnie znajdujesz się w:

Informacje o firmie


Informacje o firmie

Jesteśmy firmą koncentrującą się na specyficznych potrzebach naszych klientów. Naszym priorytetem jest wybór jak najlepszych rozwiązań zapewniających podniesienie efektywności działania organizacji klienta.

Firma WHITECOM Sp. z o. o. korzysta z Tarczy Finansowej Polskiego Funduszu Rozwoju 2.0.

Więcej informacji

 

Książka

Gorąco zachęcamy do przeczytania książki PMO. Praktyka zarządzania projektami i portfelem projektów w organizacji współautorstwa Macieja Bodycha, Prezesa WHITECOM Project Experience

PMO. Praktyka zarządzania projektami i portfelem projektów w organizacji

 • Poznaj skuteczne metody zarządzania projektami
 • Naucz się wdrażać odpowiednie procedury w swojej firmie
 • Dowiedz się, jak omijać zagrożenia i radzić sobie z problemami
 • Odnieś sukces biznesowy i popraw wyniki przedsiębiorstwa

Przeczytaj recenzję autorstwa Agnieszki Kosickiej, byłej Prezes PMI Poland Chapter

PMO – Project Management Office lub po prostu biuro projektów – to jednostka, której zadaniem jest kompleksowe wspieranie procesu zarządzania projektami w organizacji. Jest to również idea, która robi w ostatnich latach oszałamiającą karierę w świecie nowoczesnego biznesu i zarządzania. Idea, której wręcz nie wypada nie znać, jeśli marzy się o karierze w tych dziedzinach, zwłaszcza że efektywne zarządzanie projektami staje się palącą koniecznością w firmach planujących rozwój i pragnących skutecznie działać na coraz bardziej konkurencyjnym rynku.

W polskich księgarniach trudno o zbyt wiele pozycji, które kompleksowo i w sposób praktyczny omawiają zagadnienia związane z PMO. Lukę tę od 2011 roku wypełnia książka „PMO. Praktyka zarządzania projektami i portfelem projektów w organizacji”. Znajdują się w niej wszystkie kluczowe zagadnienia, nierozerwalnie związane z efektywnym funkcjonowaniem biura projektowego. Jest ona doskonałym wprowadzeniem w arkana efektywnego zarządzania projektami, wdrażania właściwych procedur oraz odpowiedniego definiowania priorytetów. Może także pomóc w planowaniu rozwoju, wprowadzaniu i przestrzeganiu standardów oraz rozwiązywaniu pojawiających się przy tym problemów z personelem czy budżetem organizacji.

 • Doświadczenie z PMO w naszym kraju
 • Praktyka stosowania standardów
 • Zasady efektywnego zarządzania projektami w organizacjach
 • Praktyczne wskazówki dotyczące wdrażania PMO
 • Doświadczenia związane z priorytetyzacją projektów
 • Skuteczne metody zwiększania wydajności przedsiębiorstw
 • Sposoby poprawiania terminowości i rozwiązywania konfliktów
 • Ulepszanie zarządzania budżetami i zasobami

Zdobądź uznanie zarządu i zostań cenionym specem od zarządzania projektami!

Autorzy:

dr inż. Seweryn Spałek zajmuje się zarządzaniem projektami od siedemnastu lat. Oprócz pozyskania stosownej wiedzy z tego zakresu zdobył również doświadczenie praktyczne, pracując dla renomowanych firm o ugruntowanej pozycji na rynku polskim i międzynarodowym. Zarządzał projektami polegającymi na implementowaniu pakietów zintegrowanego oprogramowania w organizacjach. Konsultował, opracowywał plany oraz sprawował nadzór w zakresie wprowadzania zmian organizacyjnych w przedsiębiorstwach. Uzyskał stopień naukowy doktora nauk ekonomicznych, broniąc pracy doktorskiej z zakresu zarządzania projektami. Jest członkiem Project Management Institute (PMI®), International Project Management Association (IMPA) oraz Stowarzyszenia Project Management Polska (SPMP). W ramach PMI należy do Polish Chapter oraz grupy RISK SIG, skupiającej osoby z całego świata, zainteresowane tematyką zarządzania ryzykiem w projekcie. Aktywnie działa również w Program Management Office Specific Interes Group (PMO SIG), gdzie pełni funkcję dyrektora na Europę.

 

Maciej Bodych, MBA, PMP, PfMP, ACP to ekspert w zakresie zarządzania projektami i portfelem projektów. Doświadczony trener i wykładowca. Prowadził projekty informatyczne i doradcze oraz wdrożenia biur projektów. Wielokrotnie brał udział w ocenianiu stopnia dojrzałości projektowej organizacji (m.in. OPM3®, CMMI), jak i również był trenerem szkoleń z tego zakresu. Od wielu lat wdraża w firmach systemy informatyczne do zarządzania projektami i portfelem projektów. W latach 2007-2010 był zatrudniony na stanowisku menadżera portfela projektów w Raiffeisen Bank Polska S.A, gdzie odpowiadał za wdrożenie metodyki zarządzania projektami. Od roku 2003 jest związany z Project Management Institute (PMI®), gdzie pełnił funkcję m.in. prezesa oddziału warszawskiego, prezesa oddziału polskiego oraz przewodniczącego komisji rewizyjnej stowarzyszenia. Od roku 2010 pracuje w centrali PMI® (USA) jako mentor odpowiedzialny za oddziały w Europie Wschodniej. Od 2005 roku jest certyfikowanym PMP®. Wykładowca na Akademii Leona Koźmińskiego na studiach Executive MBA  „Zarządzanie portfelem projektów IT”.

 

Książka do nabycia na stronie wydawnictwa!

 

Ocena : 6  2011-12-16
Andrzej Drewal
Książka, której brakowało mi do tej pory na rynku. Zwięzła i treściwa, z jednej strony odnosi się do ogólnoświatowych realiów a z drugiej jest osadzona w polskich przykładach.


Ocena : 6  2011-12-14
Adam Załuchowski
Bardzo dobra pozycja! Praktyczne porady, ciekawe statystki z projektów oraz studia przypadków. Polecam


PMI®, PMP®, CAPM®, PMI-ACP®, PgMP®, PfMP®, PMI-RMP®, PMBOK® Guide are registered marks of the Project Management Institute, Inc.
PMI® Registered Education Provider logo is registered mark of the Project Management Institute, Inc.

© by WHITECOM Project Experience
Projekt i wykonanie: BProg